نبرد بین سه پلتفرم فروشگاهی برتر (اینفوگرافیک)

با گذشت زمان پلتفرم های مختلفی برای ساخت فروشگاه های اینترنتی روی کار آمدند. اکثر آنها به صورت سیستم های مجزایی هستند که می توان با کمک آنها یک فروشگاه اینترنتی ایجاد کرد. امروز میخواهیم سه پلتفرم فروشگاهی برتر را بررسی کرده و رقابت بین آنها را ببینیم.

سه پلتفرم فروشگاهی برتر

مقایسه ای که قرار است انجام شود بین سه پلتفرم ووکامرس، مجنتو و شاپی فای می باشد. در واقع این سه پلتفرم فروشگاهی برتر می توانند انواع فروشگاه های اینترنتی در هر حوزه ای را ایجاد کنند. هر مدام مزیت ها و معایبی در رقابت دارند که با یک اینوگرافیک این موارد را بررسی کرده ایم. مواردی که مورد بررسی ثرار می گیرند و توضیح داده خواهند شد عبارت است از:

  • توسعه و پیدایش
  • بررسی سطوح کاربری
  • بررسی مزایای فروشگاه سازهای اینترنتی
  • معایب هر یک از فروشگاه سازهای اینترنتی

حال تصمیم با شماست که کدام یک را برای خود انتخاب می کنید. نظر شما را به اینفوگرافیک زیر جلب میکنیم.

shop platform-سه پلتفرم فروشگاهی برتر

فیسبوک کپی رایت موسیقی های آپلود شده توسط کاربرانش را می پردازد

فیسبوک در حال مذاکره با استودیوهای تولیدکننده ی قطعات موسیقی است تا کاربران بزرگ‌ترین شبکه‌ی اجتماعی جهانبتوانند به راحتی موسیقی‌های دلخواه خود را همراه با ویدیوهایی که دوست دارند، در فیسبوک آپلود کنند.

در سال‌های اخیر، میزان آپلود و تماشای ویدیو در فیسبوک بسیار افزایش پیدا کرده است. بسیاری از ویدیوهایی که در فیسبوک آپلود می‌شوند از وجود قطعات موسیقی بهره می‌برند که فیسبوک از نظر قوانین کپی‌رایت، صلاحیت استفاده از آن‌ها را ندارد. با توجه به قوانین موجود، تولیدکنندگان موسیقی می‌توانند از فیسبوک بخواهند تا ویدیوهایی را که قوانین کپی‌رایت را زیر پا می‌گذارند، از این شبکه‌ی اجتماعی حذف کنند.

براساس اطلاعات ارائه شده استودیوهای موسیقی در ماه‌های اخیر مشغول مذاکره با فیسبوک هستند تا به راه‌حلی در این خصوص دست پیدا کنند. فیسبوک متعهد شده تا در ماه‌های آینده سیستمی را توسعه دهد که بتواند موسیقی‌های مورد استفاده در ویدیوها را شناسایی کرده و بتواند تگ موسیقی مورداستفاده را برای پیروی از قوانین کپی‌رایت مشخص کند؛ اما این فرایند به زمانی بیش از دو سال نیاز دارد و از این‌رو فیسبوک نمی‌خواهد کاربرانش را در طول این دو سال مایوس کند.

براساس نتایج مذاکرات انجام شده، کاربران فیسبوک می‌توانند ویدیوهایی را با استفاده از قطعات موسیقی دلخواه خود در این شبکه‌ی اجتماعی آپلود کنند. فیسبوک همزمان با این موضوع درصدد راه‌اندازی بخش جدیدی با عنوان Watchاست که در واقع یک هاب جدید برای پخش ویدیو و مجموعه‌های اختصاصی تولید شده برای نمایش در این بخش جدید است. فیسبوک در نظر دارد تا با استفاده از واچ درآمد تبلیغاتی خود را افزایش داده و یوتیوب را به عنوان بزرگ‌ترین وب‌سایت اشتراک‌گذاری ویدیو در اینترنت به چالش بکشد.

مارک زاکربرگ در جریان کنفرانس ارائه‌ی گزارش مالی مربوط به سه ماهه‌ی دوم این کمپانی اعلام کرد که ویدیو از اهمیت بالایی برای این کمپانی برخوردار است و فیسبوک در نظر دارد تا سرمایه‌گذاری بیشتری را در این حوزه انجام دهد، چراکه در سال‌های آینده ویدیو نقش پررنگ‌تری را در مقایسه با متن و تصویر در این شبکه اجتماهی بازی خواهد کرد.

به لطف سرویس‌های استریم موسیقی که در سال‌های اخیر رشد زیادی داشته و درآمد بالایی را عاید استودیوهای موسیقی کرده، پول دریافت شده از فیسبوک را نیز می‌توان به عنوان یکی از هدیه‌های بزرگ دنیای تکنولوژی و شبکه‌های اجتماعی خواند که این حوزه از فناوری به دست خواهد آورد. براساس اطلاعات ارائه شده توسط فدراسیون جهانی فونوگرافی، میزان فروش صنعت موسیقی در سال ۲۰۱۶ میلادی بیش از ۵.۹ درصد افزایش داشته است. بخش بزرگی از این افزایش درآمد را باید به دلیل وجود سرویس‌های استریم موسیقی نظیر اپل موزیک و اسپاتیفای عنوان کرد. البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که درآمد تبلیغاتی حاصل از فروش تبلیغات در یوتیوب نیز روز به روز افزایش پیدا می‌کند.

دست‌اندرکاران دنیای موسیقی امیدوارند تا با ورود فیسبوک به دنیای سرویس‌های ویدیویی بتوانند فشار بیشتری را روی یوتیوبی وارد کنند که این روزها شاهد افزایش درآمد تبلیغاتی است.

منبع: زومیت

 

شش روشی که بانک ها بوسیله هوش تجاری با کلاهبرداری مبارزه می کنند

همه ساله، بانک ها و واحدهای اعتباری، خسارات میلیونی ناشی از فعالیت های کلاهبرداری مانند استفاده از کارت های گم شده و یا به سرقت رفته، چک های تقلبی، و کلاهبرداری از طریق حساب های پس انداز و غیره را متحمل می شوند. در حقیقت، انجمن بانکداران آمریکایی تخمین زده است که کلاهبرداری از طریق حساب های سپرده، تنها در سال 2014 مبلغ 1.9 ملیلرد دلار برای این صنعت هزینه در پی داشته است. (بررسی تخلف و تقلب در حساب سپرده ABA – 2015).

نظارت ویدیویی در حال کمک به موسسات مالی برای بررسی و حل این نوع از جرایم با شواهد ویدئویی که آنچه صورت گرفته را تایید می کند می باشد. سیستم دوربین های مدار بسته با هوش تجاری مبتنی بر ویدئو، با ترکیب با دستگاه های خودپرداز و اطلاعات تراکنش های خودپرداز، و همچنین تحلیل گر های قدرتمند که فعالانه به تعیین دقیق تقلب می پردازند، یک گام به جلو رفته اند.

در اینجا شش روشی که بانک ها و واحدهای اعتباری از سیستم دوربین های مداربسته برای بهبود دفاع در برابر تقلب و تخلف استفاده می کنند را مشاهده خواهید کرد:

1. دسترسی به نظارت بر مناطق حساس با هشدارهای زمان واقعی

این مهم است که کارکنان بانک، به ویژه هنگام رسیدگی به پول نقد، از روند پیروی کنند. بسیاری از موسسات مالی روش های کنترل دوگانه را اجباری ساخته، که حضور دو نفر از کارکنان را برای انجام وظایفی مانند انتقال پول نقد و یا باز کردن گاو صندوق الزامی ساخته است. هر گونه انحراف از سیاست می تواند نشانه ای بر قصد کسی برای ارتکاب جرم باشد.

با استفاده از تجزیه و تحلیل ویدیویی یکپارچه، موسسات مالی می تواند مناطق خاص مورد نظر خود را در شاخه های خود مانیتور کرده و در زمانی که یک رویداد فیزیکی – مانند یک باز کردن گاو صندوق- صورت می گیرد، اعلام خطر کنند. کارکنان امنیتی می توانند گزارشات اتوماتیکی ایجاد کنند که جزئیات باز شدن گاو صندوق را در هر دفعه ثبت کند و بتوانند برای بررسی آنچه اتفاق افتاده، تمام ویدیوها را کنترل کنند.

اخطارهای مشابه می توانند به طرق مختلف استفاده شوند تا بتوان هنگامی که یک جعبه سپرده شب (night deposit box) باز می شود، و یا وقتی کسی وارد یک اتاق پول می شود، ضبط ویدیو را فعال نمود.

2. حفاظت از دوربین های مدار بسته با هشدار دهنده های فعال

کلاهبرداران اغلب سعی میکنند مسیر خود را با از بین بردن و یا مسدود کردن منظره دوربین های امنیتی پیش از وقوع جرم و جنایت هموار سازند. با استفاده از فیلم هوشمند، هنگامی که چیزی مانع انجام درست یک دوربین و دید آن شده است، بانک ها و اتحادیه های اعتباری می توانند بلافاصله مطلع شوند.

این می تواند در نتیجه ی خطای سهوی یکی از کارکنان باشد که بعنوان مثال موجودی انبار را در سطح بالاتری روی هم انباشته و مانع دید دوربین شده است، یا در دوربین های فضای باز، شاخه ی درختی که بر اثر باد جلوی دوربین آمده و مانع دید دوربین شده است. اما همچنین این اخطار می تواند به این علت باشد که شخصی در حال اسپری کردن رنگ بر روی لنز دوربینی است که در حال ضبط فعالیت های در حال وقوع در اطراف یک دستگاه خودپرداز است.

تحلیل گران می توانند بوسیله ایجاد اخطارهای زمان واقعی کمک کنند تا از امنیت دوربین ها اطمینان حاصل شود.

3. کشف سرقت و تخلف داخلی

متاسفانه، سرقت و تخلف توسط کارکنان در بسیاری از موسسات مالی وجود دارد. یک سازمان مبارزه با تخلفات در یونایتد کینگدم به نام CIFAS ، اخیرا متوجه افزایشی در تعداد کارمندان بانکی که از مشتریان دزدی می کنند شد. این سازمان روند فعالیت های جعلی ایجاد شده توسط کارمندانی که اطلاعات حساب ها را در جهت سود خودشان دستکاری کرده بودند را مشاهده کرد.

نمونه ای جدید در آلاباما گزارش شده است، که کارمندان یک بانک حساب هایی به نام افرادی دیگر برای دریافت بازپرداختهای مالیات جعلی باز می کردند. ویدیو به کشف این تقلبات کمک می کند و به بانک ها این امکان را می هد که اعمال کارمندان را زیر نظر داشته باشند.

اگر چیزی به نظر مشکوک بیاید، مدیران می توانند ویدیوها را بررسی کنند تا متوجه شوند دقیقا چه روی داده است.

4. کشف نصب دستگاههای دستکاری خودپردازها

برای بانک ها و موسسات مالی دیگر، خودپردازها راهی سریع و راحت برای ارائه سرویس به مشتریان در تمامی ساعات روز هستند. اما خودپردازها به طور روز افزون در برابر حملات مجرمان آسیب پذیرتر می شوند، چرا که مجرمان در امر نصب تکنولوژی دستکاری ماهر تر می شوند. گزارشی توسط شعبه ی انجمن حسابداران خبره (ACCA) در ایالات متحده ی و دانشگاه Pace در نیویورک، گفت که امریکایی ها بویژه در برابر حملات دستکاری آسیب پذیرتر اند، و علت آن را تعداد بالای دستگاههای خودپرداز در ایالات متحده دانست، و این حقیقت که تکنولوژی Europay ، مسترکارت و ویزا (EMV) چیپ کارت هنوز به طور کامب در امریکا پیاده سازی نشده است.

سلوشن های تجاری مبتنی بر ویدیو به بانک ها در مقابله با نصب دستگاههای skimming کمک می کند و زمانی که شخصی برای مدت طولانی در جلوی دستگاه خودپرداز ایستاده اما تراکنشی صورت نپذیرفته است شناسایی میشود. بانک ها می توانند در زمان واقعی اخطاری دریافت کنند، که به آنها امکان بررسی سریع را داده، و می توانند یه دستگاه skimming را به محض نصب غیر متصل سازند، و به مشتریانی که ممکن است تحت تاثیر قرار گرفته باشند هشدار دهند.

5. کشف برداشت نقدی و رفتار مشکوک در دستگاههای خودپرداز

بطور مشابه، ویدیوی هوشمند هنگامیکه برداشت نقدی و رفتار مشکوک در دستگاههای خودپرداز در حال وقوع است، می توانند شناسایی را انجام دهد.

برداشت نقدی زمانی ایجاد می شود که شخصی از چندین کارت استفاده می کند تا چندین تراکنش را انجام دهد، مانند مجرمی که در حال برداشت از کارت هایی که سرقت کرده است می باشد. با بکارگیری تجزیه و تحلیل گر درست بر دستگاههای خودپرداز، بانک ها و دیگر موسسات مالی می توانند به سرعت از وقوع چنین اتفاقاتی از طریق گزارشات اتوماتیک مطلع شوند.

6. پیدا کردن تقلب در چک و هویت

طبق تحقیق خبرگزاری فرانسه درباره تقلب و سیستم کنترل پرداخت، چک ها روش پرداختی هستند که بیش از دیگر روش ها تحت تقلب قرار می گیرند. بیشتر متخصصین بر این عقیده اند که اکثر چک های بی محل در حساب های جدید نوشته شده اند. بانک ها می توانند با استفاده از یک سلوشن ویدیویی هوشمند از خود و مشتریان خود محافظت کنند، که آنها را قادر می سازد تا چک هایی که ارقام پایین دارند را به سرعت پیدا کنند تا بتوانند به راحتی تقلب را کشف کنند. آنها همچنین می توانند بوسیله جستجوی شماره حساب حاوی یک شناسه آنلاین در میان حساب هایی که بصورت آنلاین بازگشایی شده اند- قسمتی دیگر که به کرّات توسط مجرمین مورد تقلب قرار گرفته است- جستجو کنند. اگر حساب کسی مورد دستکاری قرار گرفته باشد، مقامات امنیتی می توانند ویدیو مربوطه را برای پیدا کردن مقصر بررسی کنند.

سلوشنی که قادر به یکپارچه سازی ویدیوی مداربسته واضح و اطلاعات تراکنش و دارای تحلیل گری بسیار دقیق است، همچنین قادر به کشف تقلب در هویت می باشد. ویدیو را می توان مورد استفاده برای شناسایی اشخاص جعلی مورد استفاده قرار داد وهمچنین می توان اطمینان حاصل کرد که کارکنان بانکی طبق مقررات همیشه از مشتریان درخواست ارائه کارت شناسایی مناسب می کنند.

همانطور که تکنولوژی پیشرفت می کند، مجرمین در حال پیدا کردن راههای جدید برای ارتکاب جرم هستند. سلوشن های ویدیوی هوشمند در حال کمک و موسسات مالی در جهت همگام شدن با این پیشرفت ها می باشند و فعالیت های کلاهبرداران را شناسایی می کنند و اطلاعات لازم برای متوقف سازی آنها را در اختیار قرار  می دهند.

منبع: دوران

لنوو از سه تبلت جدید و ارزان قیمت

همچنین یک پردازنده‌ی چهار هسته‌ای ۱٫۲ گیگاهرتزی نیز در ان تعبیه شده تا با کمک ۱ گیگابایت رم، قدرت کافی  برای اجرای بازی‌های امروزی را فراهم کند. حافظه داخلی این دستگاه ۳۲ گیگابایت بوده و با مبلغ ۲۷۹٫۹۹ دلار قابل خریداری است.

Top