یک ایرانی، متهم هک سریال Game of Thrones

در چند روز گذشته شایعات فراوانی درباره این که مقامات قضایی امریکا قصد دارند یک ایرانی را به عنوان مظنون پرونده جنجالی و پر سر و صدای هک شبکه HBO و انتشار غیرقانونی سریال Game of Thrones معرفی کنند. برخی معتقد بودند این اتهام برای آن است که ترامپ بتواند فشار بیشتری بر کنگره امریکا در جهت افزایش تحریم های ایران بیاورد.
جون کیم جانشین دادستان فدرال منطقه جنوب نیویورک، در یک نشست خبری گفت که یک ایرانی به نام بهزاد مصری متهم است با هک کردن سیستم های تلویزیون HBO  قصد اخاذی از آنها را داشته است. او حدودا سی سال سن دارد و ساکن ایران است. کیم گفته است که بهزاد مصری با نام مستعار «سکوت وحشت» تحت تعقیب است و در صورت خروج از ایران بازداشت خواهد شد.
روز سه شنبه ۳۰ آبان دادستان فدرال آمریکا اعلام کرد «بهزاد مصری» رایانه های شرکت «هوم باکس آفیس» یا همان HBO  تولیدکننده سریال های مشهور تلویزیونی را هک کرده و با دزدیدن قسمت های پخش نشده این سریال، در ازای عدم افشای آن، با ج خواهی می کرد.
در کیفرخواست بهزاد مصری آمده است: وی عضو یک گروه هکر به نام «کلاه سیاه های ترک» است و در استخدام نظامیان ایران برای حملات سایبری علیه اسرائیل است. گفته شده او غیر از سریال بازی تاج و تخت، سعی در دسترسی به سه سریال دیگر این شبکه را داشته است.
پیشتر، روزنامه واشنگتن پست به نقل از منابعی که از آنها نام نبرده است، ضمن درج این خبر، می گوید احتمالا یکی از اهداف علنی کردن این پرونده ها زیر فشار گذاردن مقام های کنگره توسط دولت پرزیدنت ترامپ برای اعمال تحریم های جدید علیه ایران است.
براسا ساین گزارش مصری با نام  مستعار  «سکوت وحشت» بعد از هک کردن سیستم های اچ بی او، به کارکنان این شرکت بزرگ ایمیلی فرستاده که در آن نوشته شده بود: «سلام به همه بی عرضه ها! بله درسته! اچ بی او هک شده!… مراقب باشید سکته قلبی نکنید!!!»
هرچند دادستانی امریکا اقدام هک این شبکه تلویزیونی را باج خواهی شخصی دانسته اما مدعی شده است که مصری با نهادهای نظامی ایران برای حمله سایبری به اسراییل و امریکا همکاری می کرده است. موضوعی که اصل آن از سوی مقامات ایران بارها تکذیب شده است. هنوز هیچ مقام رسمی کشورمان درباره پرونده هک HBO و متهم کردن یک شهروند ایرانی موضعی نگرفته است.
برچسب ها , ,

مطالب مرتبط

*

*

Top