30 ترفند کاربردی برای کاربران مک

اگر از آندسته کاربرانی هستید که دوست دارید از زیر و بم مک سر دربیاورید حتماً این مقاله را دنبال کنید. در ادامه با ترفندهایی آشنا خواهید شد که شما را با جزئیات بیشتری از مک آشنا خواهد کرد.
رای طولانی نشدن مقاله، در هر قسمت به ۱۰ ترفند اشاره خواهیم کرد. ترفندهایی که به همه جای مک سرک می‌کشند. از ترمینال گرفته تا صفحه کلید. این شما و این قسمت اول از ۳۰ ترفند کاربردی برای کاربران مک.
ترفند اول: نمایش آخرین آیتم‌ها در Dock
Stackهای داک ابزاری فوق‌العاده برای نمایش فایل‌ها و اپلیکیشن‌های مختلف است. اما می‌توان Stack را کاربردی‌تر نیز کرد و از آن برای نمایش آخرین آیتم‌های اجرا شده استفاده نمود.
شاید شما هم از کاربرانی باشید که ویژگی بزرگ‌نمایی آیکون‌های Dock هنگام عبور ماوس را غیرفعال کرده باشید. با این حال اگر تمایل دارید گاهی بزرگ‌نمایی آیکون‌ها را مشاهده کنید کافی است هنگام عبور ماوس از روی Dock کلیدهای control و shift را نگاه دارید.
ترفند هشتم: همگام‌سازی کتابخانه‌های اپلیکیشن‌ها بین چند مک
به کمک ترفند هفتم یک کتابخانه جدید ایجاد نموده و آن را در فولدر Library سرویس دراپ‌باکستان قرار دهید. حالا در مک دوم، مسیر این کتابخانه را در اپلیکیشن ایجاد کنید. به همین سادگی! از این به بعد شما به راحتی این اپلیکیشن‌ را در دو مک مختلف Sync نگاه می‌دارید.
ترفند نهم: میانبرهایی در پنجره Finder
به راحتی می‌توانید در پنجره Finder میانبرهایی از اپلیکیشن‌های مختلف ایجاد کنید. برای این کار آیکون اپلیکیشن مورد نظرتان به فضای خالی بالای پنجره و کنار Spotlight بکشید. ساده و کاربردی!

مطالب مرتبط

*

*

Top