گزارش مراسم معارفه مدیرعامل جدید شرکت ارتباطات زیرساخت

مراسم معارفه دکتر صادق عباسی شاهکوه به‌عنوان مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت با حضور مهندس فلاح جوشقانی معاون وزیر و رئیس سازمان رگولاتوری، فرهاد معارفی نائب رئیس هیئت‌مدیره و اعضاء هیأت مدیره شرکت ارتباطات #زیرساخت و جمعی از مدیران برگزار شد.

?نایب رئیس هیأت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در این مراسم افزایش ظرفیت پهنای باند، ظرفیت ترانزیت ارتباطات بین‌الملل، ارتقاء ظرفیت ارتباطی کشور و فراهم کردن زیرساخت‌های لازم جهت توسعه شبکه ملی اطلاعات به‌صورت مؤثر را از برنامه‌های عملیاتی پیش روی شرکت ذکر کرد.

?فرهاد معارفی درادامه با تأکید بر اهمیت موضوع مدیریت هزینه‌ها و درآمد شرکت افزود: با توجه به برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برنامه ششم توسعه ما ملزم به تحقق درآمد درنظر گرفته‌شده و کاهش هزینه‌ها هستیم لذا باید سهم مناسب از درآمدهای بین‌المللی منطقه را کسب کنیم که این امر تنها با موفقیت درزمینه ترانزیت بین الملل عملی است.

?وی ضمن خیر مقدم به دکتر عباسی شاهکوه با اشاره به سوابق کاری وی در قسمت‌های مختلف مجموعه وزارت و با تأکید بر رئوس برنامه‌های مندرج در حکم انتصاب، برای ایشان آرزوی سربلندی و توفیق دررسیدن به اهداف شرکت ارتباطات زیرساخت کرد.

?در این مراسم، مدیرعامل شرکت ارتباطات زیرساخت نیز با تأکید بر توجه ویژه مقام عالی وزارت بر حضور مؤثر در عرصه بین الملل جهت تأمین درآمد شرکت از محل ترانزیت ارتباطات گفت: مقام عالی وزارت براساس برنامه ششم توسعه و اسناد بالادستی نکاتی را در حکم اینجانب ابلاغ کردند که مهمترین آن پیشران بودن در بخش ICT است که برای تحقق این هدف باید شبکه‌ای قوی، مطمئن و پایدار ایجاد کنیم.

?دکتر عباسی اضافه کرد: با توجه به الزامات #شبکه‌ملی‌اطلاعات و کسب جایگاه مناسب در منطقه باید #تولیدمحتوا را گسترش دهیم.

?شایان ذکر است درحکم وزیر ارتباطات به اهم موارد و اولویت‌های مدنظر برای آن شرکت اشاره شده که ازجمله می‌توان به موارد ذیل اشاره کرد:
– توسعه اقتصادی لایه هسته و تواناساز شبکه ملی اطلاعات جهت تأمین پهنای باند مناسب و باکیفیت درسطح سه کشور برتر منطقه با رعایت سند الزامات شبکه ملی اطلاعات.

– منطقی نمودن تعرفه خدمات جهت افزایش حجم بازار مخابراتی کشور و تحقق هدف برنامه ششم توسعه‌کشور با رشد متوسط سالانه ۱۹٫۴ درصدی ارزش‌افزوده زیربخش مخابرات.

– آزادسازی فعالیت‌های شرکت با حفظ حقوق حاکمیت و استفاده حداکثری از ظرفیت بخش خصوصی با اولویت واگذاری فعالیت‌ها به مردم و فراهم آوردن زمینه مشارکت هرچه بیشتر بخش خصوصی

*

*

Top