لورم ایپسوم 1 چیست

a8c783fc4741aae7503dca836cc81ee8_XL

متاسفانه تیمی که در سال‌های اخیر نه به گواه ما بلکه به گواه اظهار نظر کارشناسان داوری و اتفاق نظر رسانه‌ها در سایه اشتباهات داوری حق سایر تیم‌ها را تضییع کرده و با دست‌های پشت پرده‌ای که خودشان همیشه به آنها آویزان هستند قهرمانی‌های شائبه داری را در کارنامه زندگی ورزشی‌شان با افتخار یدک می‌کشند دست پیش را گرفته و پرسپولیس، تیمی که در سال‌های اخیر مورد ظلم و اجحاف قرار گرفته را متهم به بهره‌برداری و منفعت از اشتباهات داوری می‌کنند.

نمونه‌هایی را مثال زده‌اند که بسیاری از آنها قابل نقد است آن هم بر اساس نظر کارشناسان داوری. به عنوان مثال می‌گویند سه – چهار گل پرسپولیس در بازی با مس با اشتباه داوری به ثمر رسیده در حالی که حاضریم چندین و چند کارشناس بیایند و بگویند که آیا چنین ادعاهای پوچی صحت دارد یا خیر. کما اینکه کارشناسان داوری درباره شش گل پرسپولیس به مس نظر داده و هرگز نگفته‌اند که سه یا چهار گل پرسپولیس مردود بوده. مشت نمونه خروار است، سایر ادعاهای تیمی که خود را از نظر فنی بازنده میدان می‌بیند و به فرافکنی و جوسازی پناه برده با لیست کردن مواردی کذب و غیر واقع سعی در آن دارد که با جوسازی یکی از داوران احتمالی دربی را تغییر داده و پرسپولیس که در فصل جاری از اشتباهات داوری ضربات فراوانی را متحمل شده را تیمی جلوه دهند که از این اشتباهات منافع بسیاری برده است. آقایان فصل گذشته یادتان رفته که چگونه با اشتباهات داوری قهرمان شدید؟

آیا دوست دارید CD اشتباهات داوری به نفع استقلال در فصل گذشته و فصل جاری منتشر شود تا بار دیگر همگان بدانند که با چه فضاحتی این قهرمانی را کسب کرده‌اید؟ اگر بخواهیم به تک تک مواردی که مثال زده‌اند بپردازیم حوصله همگان سر می‌رود چرا که این فرافکنی‌ها و اکاذیب ارزش نقد کردن نیز ندارد. نمی‌آیند و بگویند که پرسپولیس در فصل جاری در چهار بازی خارج از خانه مقابل تیم‌های مدعی سپاهان، تراکتورسازی، فولاد و نفت چگونه در سایه اشتباهات داوری بازی‌های شش امتیازی را واگذار کرده است. نمی‌آیند اشتباهاتی که از آن بهره‌مند شده‌اند را لیست کنند. نمی‌آیند بگویند که تماشاگران تیم میهمان در بازی پرسپولیس و داماش 85 دقیقه به مدافع ملی‌پوش پرسپولیس توهین و فحاشی کردند اما از پرسپولیس یک امتیاز کسر شد.

به عنوان مثال به عدم حضور صادقیان و مسلمان در اردوی تیم ملی اشاره می‌کنند در حالی که نمی‌گویند علیرضا منصوریان و منصور رشیدی چگونه دروازه‌بان دوم استقلال که در همه اردوهای تیم زیر 22 سال حضور داشت را به این اردو دعوت نکردند تا مبادا مهدی رحمتی به واسطه حضور حسینی دروازه‌بان استقلال در اردوی تیم ملی زیر 22 سال در کیش و رقابت‌های عمان بدون جایگزین بماند. آقایان نمی‌گویند که علی دایی بخشیده نشد بلکه به واسطه اثبات حقانیت، تبرئه شد و محرومیتی که به ناحق در نظر گرفته شده بود لغو شد. به بخشیده شدن کارت قرمز میثم حسینی اشاره می‌کنند اما نمی‌گویند که با تبدیل شدن کارت قرمز به کارت زرد، میثم حسینی بازی بعدی را از دست داد و حکم فدراسیون مبنی بر لغو کارت قرمز حسینی هیچ کمکی به پرسپولیس نکرد.

بله! امسال مسلسل وار علیه پرسپولیس، مربیان و بازیکنانش احکامی صادر شد و بعد در یکی دو مورد این احکام تعدیل شد و متاسفانه پرسپولیس به عالم و آدم نیز بدهکار شده است. نمی‌آیند و اشتباهات داوری در فصل جاری و فصل گذشته به نفع تیم خودشان را لیست کنند چرا که با چنین اقدامی دست به خودکشی زده و بر طبل رسوایی تیمی کوبیده‌اند که با بهره بردن از اشتباهات سریال‌وار داوری قهرمان شده و امسال نیز به صدر جدول رسیده است. خجالت‌آور است، کسانی طلبکار شده‌اند که در سه – چهار سال اخیر از اشتباهات داوری در دربی‌ها نهایت بهره را برده و ظلمی تاریخی را به پرسپولیس روا داشته‌اند. آقایان می‌خواهید واقعیات تاریخی را چگونه کتمان کنید. شما تیمی هستید که در دربی 69 با آفساید اعلام شدن گل صد درصد سالم محمد نوری به پرسپولیس نباختید و برنده میدان تلقی شدید و در دربی 70 نیز با نگرفتن پنالتی مسلم روی غلامرضا رضایی از شکست فرار کردید. رسوایی در دربی 73 و مثبت اعلام شدن آزمایش دوپینگ استقلال را چگونه می‌خواهید از اذهان عمومی پاک کنید. در آن بازی از دو بازیکن استقلال تست دوپینگ گرفته شد و آزمایش هر دوی آنها مثبت اعلام شد و بنا به اعلام و مصاحبه‌های بسیاری از بازیکنان و عوامل تیم همه بازیکنان استقلال در آن بازی از پودر jack3d استفاده کرده بودند و طبیعی بود که اگر از 11 بازیکن این تیم آزمایش دوپینگ گرفته می‌شد، آزمایش همه آنها مثبت اعلام می‌شد. حال بماند که در همان دربی با لطف برخی مسئولان بازی پرسپولیس و استقلال در جام حذفی به ناگاه چند هفته زودتر برگزار شد تا پرسپولیس با دست بسته و سیلی از مصدوم و محروم به مصاف آبی‌هایی برود که از این نعمات و الطاف در این سال‌ها  به کرات بهره برده‌اند. شما تیمی هستید که علاوه بر فاجعه‌های دربی 69 ، 70 و 73 در دربی رفت فصل گذشته (دربی 75) نیز در شرایطی از شکست فرار کردید که پیراهن محسن بنگر در محوطه جریمه توسط بازیکن استقلال تیکه و پاره شد اما نه تنها داور بازی پنالتی مسلم پرسپولیس را نادیده گرفت بلکه بعدا و با انتشار فیلم این صحنه در سایت رسمی باشگاه پرسپولیس کمیته انضباطی هم نیامد بازیکن شما را مثل پیام صادقیان محروم کند.

مطالب مرتبط

*

*

Top