از عواقب استفاده از Wi-Fi در مکان های عمومی آگاه باشید. هکرها در کمین اند

در گزارش امنیتی جدیدی به مشتری ها هشدار داده شد تا با خطرات احتمالی استفاده از شبکه ی Wi-Fi در مکان های عمومی بیشتر آشنا شوند. اتصال به شبکه ی Wi-Fi در کافه ها و کافی شاپ ها ریسک بالایی دارد چون این شبکه ها استفاده ی زیادی دارند و به نظر خیلی از مشتری ها اتصال به آن ها بلا مانع است.

wi-fi

مجرم های سایبری کاربرانی را هدف گرفته اند که به شبکه ی Wi-Fi عمومی متصل می شوند و می توانند بدون اینکه هیچ اطلاعی پیدا کنند به اطلاعات موجود روی تلفن همراه آن ها دسترسی داشته باشند. به خاطر داشته باشید، هر جا که شبکه ی Wi-Fi عمومی وجود دارد احتمال حمله هم وجود دارد. با این حال ۵۰۰ نفر متخصص در این حوزه با هم همکاری کردند و به این نتیجه رسیدند که کافی شاپ ها خطرناک ترین شبکه ی Wi-Fi ممکن را به مشتریان ارائه می دهند. بعد از کافی شاپ ها، فرودگاه ها و هتل ها قرار می گیرند.

wi-fi

مهم ترین نگرانی در مورد استفاده از شبکه های عمومی حمله بصورت میانجی گری است. این حملات ۶۹ درصد حملات سایبری را به خود اختصاص می دهند. در این حالت فرد هکر اطلاعاتی که میان کاربر و شبکه ی اینترنت رد و بدل می شود را بدست می آورد. این هکر های همچنین می توانند اطلاعاتی که بین دو نفر رد و بدل می شود را بدست بیاورند بدون اینکه فرد هیچ اطلاعی در مورد آن پیدا کند.

wi-fi

کافه ها و کافی شاپ ها در تمام نقاط شهر به چشم می خورند و محیط راحتی برای کسانی که می خواهند با تلفن همراهشان سرگرم شوند فراهم می کنند. معمولا این کاربران بیشتر دنبال اینترنت پر سرعت کافه ها هستند و تمایل چندانی به نوشیدن قهوه ندارند. دقیقا همینجاست که هکر ها می توانند به هدفشان برسند. متاسفانه کافه ها استاندارد امنیتی مشخصی ندارند و هر کس که از این شبکه ها استفاده می کند نسبت به خطرات بعدی آسیب پذیر خواهد بود.

مطالب مرتبط

*

*

Top