مقاله های اخبار IT ایران

روحانی: دوره فیلتر کردن سایت یا حذف دیش‌ها گذشته است

روحانی: دوره فیلتر کردن سایت یا حذف دیش‌ها گذشته است

روحانی: باید نسل جوان‌مان که امروز ۷۰ درصد جمعیت کشور ما را تشکیل می‌دهد و افکار و راهی که آنان توصیه می‌کنند را بشنویم و بپذیریم.

تلگرام در ایران 45 درصد از پهنای باند اینترنت مصرفی را در اختیار دارد

محمد جواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، در واکنش به صحبت‌های اخیر رئیس سازمان پدافند غیر عامل، اظهار کرد تلگرام در ایران حدود 45 درصد از پهنای باند اینترنت مصرفی را در اختیار دارد.

پروژه‌های ملی فاوا نیامده می‌روند

اینترنت ملی، شبکه ملی اطلاعات، موتور جست‌وجوگر ملی، مرورگر ملی، سیستم‌عامل ملی، آنتی‌ویروس ملی، مسیریاب ملی و… ازجمله پروژه‌های ملی هستند که از اوایل دهه 80 تاکنون و با روی کار آمدن طرح‌هایی همچون تکفا، بودجه‌های کلانی از محل بیت‌المال گرفتند و هیچ‌کدام تاکنون ارائه نشده‌اند.

فیلترشکن آمدنیوز؛ بررسی بدافزاری که مخاطبین کاربران را پاک می‌کند

اخیرا بدافزاری در قالب فیلترشکن آمدنیوز منتشر شده که پیامکی حاوی لینک دریافت فایل را به تمامی مخاطبین کاربر ارسال کرده و سپس همه مخاطبین را حذف می‌کند. اکنون مرکز ماهر به بررسی چگونگی عملکرد این بدافزار پرداخته است.

روحانی: شکاف نسل‌ها در نتیجه عدم درک درست از تحولات دنیای مجازی

هیات دولت در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، گزارش مرکز ملی فضای مجازی درخصوص «اقتصاد مجازی» را بررسی کرد.

کارآفرین‌هایی که از دنیای مجازی بهره می‌گیرند!

تعداد وب‌سایت‌ها و شبکه‌های مجازی که به داد و ستد گردشگری وارد شده‌اند، به حدی زیاد است که حتی آمارشان از دست سازمان میراث فرهنگی و گردشگری خارج شده!

احتمال بازگرداندن شرکت مخابرات به دولت

چند ماه پیش و پس از مدت‌ها بحث و گفت‌وگو پیرامون خصوصی‌سازی شرکت مخابرات ایران، این اقدام انجام شد اما نه تنها بحث‌ها و حواشی آن به پایان نرسید،‌بلکه بلافاصله گفت‌وگوها و مخالفت‌هایی را هم در پی داشت. مجلس شورای اسلامی از اصلی‌ترین کانون‌هایی بود که بحث و سؤال از دستگاه‌های مختلف را در دستور کار خود داشت.

Top